Пн-П'т з 9-00 до 18-00;
Нд. з 9-00 до 15-00

Розрахунок порогів слухового сприймання за допомогою реєстрації викликаної отоакустичної емісії на частоті продукту спотворення (DPOAE). Авторська методика – метод запатентований фірмою виробником.

Використовується для отримання частотно-специфічної та кількісної інформації про кохлеарну функцію при втраті слуху до 50 дБ (DPOAE не реєструється при втраті слуху вище, ніж ~ 25 дБ у разі кондуктивной приглухуватості та ~ 50 дБ у разі нейросенсорної втрати слуху).

Розрахунок порогів слухового сприймання за допомогою DPOAE     Визначення порогів відбувається автоматично шляхом екстраполяції функції вводу / виводу DPOAE, отриманих при рівнях сигналу від 15 до 65 дБ. Частоти для тестування: 1.5, 2, 3, 4, 5, 6 та 8 кГц. На частотах, на яких було отримано менше 3 значень DPOAE, екстраполяція не проводиться. У цьому випадку автоматично виконується проста оцінка порогів. Найнижчі рівні стимулів, на яких присутня відповідь, вважаються порогом.

Для розрахунку порогів сприймання за допомогою DPOAE використовується спеціальне налаштування параметрів сигналу, яке грунтується на різному стисненні основного тону на базилярній мембрані (докладніше – в Керівництві How-to Manual на сайті виробника або в науковій літературі).

У процесі вимірювання на екрані показується час (у % від максимального розрахованого) та рівень шуму для поточного вимірювання. Вертикальні заповнені смужки показують, на якому рівні були отримані відповіді DPOAE. Рамка показує, на якій частоті і при якому рівні DPOAE відбувається вимір.

Результат розрахунку порогів слухового сприймання за допомогою DPOAE - аудіограма     Розраховані пороги подаються у формі аудіограми (DPOAE аудіограма). Тип оцінки позначений різними символами. На відміну від TEOAE, звичайної DPOAE та слухових викликаних потенціалів, DPOAE аудіограма дає можливість кількісно оцінити втрату слуху.

Проведення тесту для визначення DPOAE аудіограми займає всього кілька хвилин. Можливо проводити бінауральний вимір DPOAE (необхідно мати додатковий зонд). Використання 2-х зондів значно (майже в 2 рази) прискорює проведення тесту.

Методика отримання порогів слухового сприймання за допомогою DPOAE може служити як новий інструменту для подолання розриву між скринінговим та аудіологічним тестуванням. Клінічне застосування DPOAE аудіограми подано та описано в Частині II Керівництва How-to Manual.