Пн-П'т з 9-00 до 18-00;
Нд. з 9-00 до 15-00

Стандартна клінічна тимпанометрія зазвичай проводиться за допомогою низькочастотного стимулу 226 Гц (або 220 Гц). На низьких частотах нормальна система середнього вуха регулюється жорсткістю, а реактивна провідність (елемент жорсткості) більше визначає загальний адмітанс, ніж провідність (елемент тертя). Інші типові тональні частоти включають 678 Гц (або 630, 660 Гц), 800 Гц та 1000 Гц.

Як правило, статичний тиск повітря варіюється від +300 даПа до -300 даПа.
Напрямок зміни тиску (тобто від позитивного до негативного тиску чи навпаки) може впливати на статичний адмітанс. При більш високій частоті тону зонда (наприклад, 678 Гц) зубчасті тимпанограми частіше зустрічаються зі збільшенням перепадів тиску. Крім того, швидкість зміни тиску може впливати на тимпанограми. Однопікові тимпанограми здебільшого демонструють зростання в амплітуді зі збільшенням швидкості зміни тиску, але при цьому також збільшується частота поширення багатопікових тимпанограм.

Більше того, частота виникнення вирізів зростає з кожним наступним прогоном тимпанометричних вимірювань, можливо, через в’язкопружний стан барабанної перетинки.

Рисунок 1: Схематичне представлення тимпанометрії (вгорі) з прикладами тимпанограми (внизу: чорна суцільна лінія: нормальна; сіра суцільна лінія: отосклероз; червона пунктирна лінія: дисфункція євстахієвої труби; блакитна пунктирна лінія: ексудат).

Результат вимірювання адмітансу являє собою графік, званий тимпанограма, на якій графічно зображений адмітанс середнього вуха у вигляді функції статичного тиску повітря в зовнішньому слуховому проході (див. Рисунок 1). Різні патології середнього вуха дають різні форми тимпанограми. Наступний приблизний опис відноситься до тимпанограм низької частоти (226 Гц). У разі нормального функціонування середнього вуха тимпанограми формою відповідає гаусової кривої, яка на максимумі відповідає статичному тиску, приблизно рівному нулю (чорна суцільна лінія), тобто. максимальна енергія переноситься в середнє вухо при атмосферному тиску без компенсації статичного тиску. За наявності дисфункції євстахієвої труби
пік гаусової кривої зсувається у напрямку негативних значень тиску (червона пунктирна лінія). Це з тим, що барабанна перетинка найкраще рухається у нормальному становищі, тобто. коли статичний тиск у зовнішньому слуховому проході та статичний тиск у барабанній порожнині однакові. Якщо статичний тиск у барабанній порожнині негативний, то статичне тиск у зовнішньому слуховому проході має бути негативним і мати те саме значення. В результаті пік гаусової кривої присутній точно при статичному тиску, який утворюється в барабанній порожнині. У разі ексудату маса середнього вуха збільшується. У цьому випадку рух середнього вуха значно зменшується, що виявляється у нижчій податливості (блакитна пунктирна лінія), яка практично не залежить від статичного тиску. Крім того, у разі отосклерозу рух середнього вуха зменшується. Як наслідок, пік гаусової кривої невеликий, проте, він розташований у межах нульового діапазону статичного тиску (суцільна сіра крива). Активований стременний м’яз також дає знижену податливість.
Об’єм зовнішнього слухового проходу в більшості випадків оцінюється при негативному або позитивному максимальному тиску (наприклад, +200 даПа). Об’єм слухового проходу зазвичай оцінюється як адмітанс при негативному або позитивному максимальному тиску (наприклад, при +200 даПа). Для зонда з низькими тончастотами виникає лише невелика помилка через різницю фаз між вектором адмітансу середнього вуха та слухового проходу. На високих частотах ця помилка стає більш вираженою. Для зонда з тоном 226 Гц об’єм зовнішнього слухового проходу, як правило, вказаний в мл (що аналогічно мкСм на цій частоті і при конкретній обстановці). Для зондів з
більш високими тончастотами обсяг зовнішнього слухового проходу вказаний мкСм. Тимпанограма може бути нормалізована шляхом відрахування обсягу зовнішнього слухового проходу з кривої, що дає компенсований статичний акустичний адмітанс Ytm, який є можливим значенням акустичного адмітансу на бічній поверхні барабанної перетинки. Воно найчастіше вище, коли максимальне негативне (а чи не максимальне позитивне) тиск використовується з метою оцінки адмитанса зовнішнього слухового проходу (Margolis і Smith, 1977). Тимпанометричний пік тиску – це тиск, у якому виникає максимальний адмітанс.
Тімпанометрична ширина – це різниця тисків при половині компенсованого статичного акустичного адмітансу. Вона кількісно визначає відносну різкість піку.

ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ
На екрані вибору модуля виберіть Tymp. Модуль Tymp модуль можна знайти у розділі Immittance. Виберіть задані параметри, які ви хотіли б використовувати. Якщо це необхідно, змініть параметри (наприклад, мінімальний/максимальний тиск, швидкість зміни тиску, тончастота зонда, автоматичний запуск, автостоп, відбивні опції) та попередньо встановлену назву, за необхідності.

Метод тимпанометрії може бути опціонально використаний із послідовною автоматичною перевіркою акустичного рефлексу. Якщо ви хочете виконати перевірку акустичного рефлексу одразу після тимпанометрії, відповідно оберіть відбивні опції в налаштуваннях тимпанометрії.

Переконайтеся, що до пристрою під’єднано справний перетворювач (вушний зонд EP-TY для тимпанометрії) і переконайтеся, що сполучна муфта повітряної трубки щільно прикручена на патрубку вихідного тиску пристрою (див. малюнок 2). Ви можете використовувати затискач, щоб зафіксувати кабель вушного зонда на одязі об’єкта. Підберіть вушну вкладку потрібного розміру, що відповідає розміру наконечника зонда та розміру зовнішнього слухового проходу пацієнта. Переконайтеся, що вушний зонд вставлений так, що між вушним зондом і зовнішнім слуховим проходом немає жодного зазору. Спінені вушні вкладиші зазвичай не підходять для проведення тимпанометрії, бо пропускають повітря.

Рисунок 2: Встановлення для тимпанометрії (зліва: приєднання вушного зонда EP-TY для тимпанометрії до пристрою Sentiero Desktop; вгорі праворуч: індикатор статусу EP-TY, внизу праворуч: затискач для кріплення).

Після вибору вуха, що тестується, можна починати вимірювання. Індикатор статусу вушного зонда вказує на стан вимірювання:
– Світло, що безперервно горить: Готовність до тесту – будь ласка, вставте вушний зонд у вухо
– Повільне мерехтіння (зі швидкістю серцевих скорочень): Вимірюється
– Швидке мерехтіння: Витік, неможливо створити потрібний тиск у зовнішньому слуховому проході
Пристрій постійно контролює припасування зонда, тобто. акустичний об’єм, що спостерігається на вушному зонді (див. Рисунок 3).

Рисунок 3: Моніторинг припасування зонда для тимпанометрії (ліворуч: не відповідає підгонка зонда при запуску тесту; в центрі: відповідна вимогам припасування зонда при запуску тесту; справа: не відповідає вимогам припасування зонда під час тесту)

Під час тимпанометричного виміру на екран виводиться наступна інформація

Рисунок 4: Тимпанометричний вимір (ліворуч: до вимірювання; в центрі: під час вимірювання з увімкненим режимом динамічного зображення; праворуч: вимірювання, що проводиться вручну).

Після завершення тесту на екран виводиться результат тимпанометрії

Рисунок 5: Результат тимпанометрії (ліворуч: адмітанс за мінусом обсягу зовнішнього слухового проходу; в центрі, праворуч: адмітанс і провідність для зонда 1000 Гц)

Рисунок 6: Перегляд результатів тимпанометрії у режимі 3D

Тимпанограма показана у вигляді червоного (праве вухо) або синього сліду (ліве вухо). Роздільна здатність осі мл/мкСм можна відрегулювати, проводячи пальцем вгору або вниз по екрану. Вертикальна смуга-індикатор у лівій частині графіка тимпанограми становить обсяг зовнішнього слухового проходу (ECV) ①. Числове значення ECV показано під графіком тимпанограми разом з тимпанометричною шириною (TW – тільки для зондів 226 Гц) та піковою амплітудою, а також компенсацією статичного тиску ④. Нормативна область показана як сірого поля ②. Для тимпанометрів класу 1 графіки адмітансу, реактивної провідності та провідності можна перемикати за допомогою кнопки YBG ③. Для тонів
зондів 226 Гц тимпанограма може бути показана в нормалізованому вигляді, за мінусом передбачуваного обсягу зовнішнього слухового проходу зі сліду, що дає компенсований статичний акустичний адмітанс Ytm (= адмітанс тільки барабанної перетинки). Тончастота зонда та режим перегляду вказуються у верхньому правому куті. Для багаточастотних вимірювань ви можете вибрати графічне відображення тимпанограми для кожної тончастоти зонда, натиснувши відповідний малий графік адмітансу ⑥. При натисканні на тривимірну тимпанограму ⑤ (недоступна для прошивки 2.2), відображається тривимірний графік, розрахований на основі слідів на чотирьох тончастотах зонда (див. Рисунок 73). Ви можете обертати тривимірний графік, провівши по екрану пальцем у горизонтальному або
вертикальному напрямку, при цьому, натиснувши кнопку magnifying glass (“збільшувальне скло”), ви можете зменшити або збільшити масштаб графіка.